A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури і туризму Ольгопільської сільської ради

27 березня відбувся тренінг - навчання вчителів Ольгопільської громади з реалізації програми підвищення кваліфікації учителів початкових класів «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення»

Дата: 27.03.2024 15:12
Кількість переглядів: 34

 

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 20.10.2023 року № 1275 «Про реалізацію програми підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення» в Україні розпочато проведення практичних тренінгів-навчань з питань впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в освітньому процесі та організації освітнього процесу в початковій школі в реаліях сьогодення.

27 березня 2024 року таке навчання відбулося для учителів початкових класів та асистентів вчителів усіх закладів загальної середньої освіти Ольгопільської громади. Навчанням було охоплено 25 педагогів. Учителі працювали з регіональними тренерами Оленою ЛЕСІНОЮ, Людмилою МОЛОШНЮК, Галиною ГАЛЬЧЕВСЬКОЮ та Олесею КОЦ, які на практиці продемонстрували партнерську роль педагога-дизайнера освітнього процесу, траєкторію побудови   взаємодії з дітьми відповідно до їхніх інтересів і потреб з урахуванням освітнього контексту.

Учасники тренінгу пригадали складові ранкового кола та методику його проведення, способи об’єднання в команди, взяли активну участь у виконанні практичних вправ, узагальненні понять, створенні дизайну інтегрованого уроку, мандрували картою України із застосуванням цеглинок наборів LEGO тощо.

Відтак діяльнісний підхід є ефективним для опанування дитиною будь-якої теми не на поверхневому рівні, а на рівні усвідомлення. Через активну власну участь у навчанні, через діяльнісну взаємодію відбулося усвідомлення педагогами своєї ролі педагога-дизайнера, партнера, яка полягає в тому, щоб дати можливість учням отримати знання не в готовому вигляді, а шляхом пошуку, дослідження, активного включення, експерименту, спілкування і взаємодії, пропонування власних ідей і бачення, уміння аргументувати думку.

Усі блоки, які передбачає програма навчання, а саме: «Педагогічні стратегії НУШ», «Діяльнісний підхід в освіті», «Характеристики діяльнісного підходу», «Освітні розриви і втрати», «Сутність та складові поняття «благополуччя» дитини», «Проєктне навчання», успішно були опрацьовані упродовж дня з паузами на брейк-каву.

Навчання пройшло у теплій, дружній атмосфері. Педагоги генерували креативні ідеї, приймали нестандартні рішення, активно включалися у роботу, фантазували, креативно та творчо підходили до виконання поставлених завдань, щиро ділилися досвідом, що сприяло, підвищенню фахового рівня та професійної майстерності учасників тренінгу.

Учасниками навчання була висловлена щира вдячність педагогам-тренерам КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» за ефективне та цікаве навчання.

Дякуємо за якісну співпрацю, а учасникам – за творчу активність і готовність розвиватисяЗібратись разом – це лише початок, триматись разом – прогрес, а працювати разом – успіх! Сподіваємося, що зустріч наших педагогів залишила позитивні емоції та враження, а головне – почуття радості від командної роботи.

Усі учасники навчання отримають сертифікати про підвищення кваліфікації в обсязі 8 год.

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень