A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури і туризму Ольгопільської сільської ради

U-LEAD консультує

Дата: 20.03.2025 15:04
Кількість переглядів: 16

Фото без опису

Які розпорядчі документи мають бути прийняті радою або уповноваженим нею органом (виконкомом, органом управління освітою) щодо створення, формування мережі закладів освіти в громаді (рішення про затвердження мережі); який орган має закріплювати територію обслуговування за закладами дошкільної, загальної середньої освіти (рада, виконком, орган управління освітою)?

📝 Відповідно до ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад зокрема належить:

  • створення необхідних умов для виховання дітей та молоді, розвитку їхніх здібностей, трудового навчання, професійної орієнтації, продуктивної праці учнів, сприяння діяльності дошкільних та позашкільних закладів освіти;

  • забезпечення відповідно до закону розвитку всіх видів освіти.

📝 Враховуючи зазначене, а також ч. 2 ст. 66 Закону України «Про освіту», до мережі закладів освіти в громаді мають входити не лише ЗЗСО, але також і ЗДО та ЗПО.

📎 Законодавством не передбачено конкретного переліку документів (стратегій, програм, планів) щодо створення, формування мережі закладів освіти в громаді. Як правило, вони розробляються відповідно до запитів, потреб і можливостей громади. Разом з тим, на нашу думку, перед прийняттям відповідних рішень варто провести детальний аналіз соціально-економічної, демографічної ситуації у громаді та виробити стратегічне бачення розвитку мережі закладів освіти та освітньої системи, спрямованої на стале забезпечення якісної та доступної освіти.

📎 Серед них можуть бути, наприклад, стратегія розвитку мережі закладів освіти або відповідний розділ у Стратегії розвитку громади тощо.

📎 Також звертаємо увагу, що питання щодо формування мережі закладів освіти в громаді доцільно затверджувати рішенням відповідної ради.

🔶 Отже, перелік документів, необхідних для формування мережі закладів освіти в громаді визначається відповідно до запитів, потреб і можливостей громади на підставі стратегічного бачення розвитку мережі закладів освіти та освітньої системи громади.

📝 Щодо території обслуговування, то згідно з п. 2 Р. І Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН від 16.04.2018 № 367 (далі – Наказ № 367), вона визначається і закріплюється місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за закладом освіти.

📝 Звертаємо увагу, що згідно з ч. 2 ст. 66 Закону України «Про освіту», у міських територіальних громадах територію обслуговування закріплюють міські ради (крім випадків, встановлених спеціальними законами).

📎 У решті випадків, як правило, безпосереднє закріплення території обслуговування за закладами освіти проводять органи управління у сфері освіти.

🔶 Отже, територія обслуговування визначається і закріплюється місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, як правило – це орган управління у сфері освіти.

#освіта


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень